Poradna o vytápění

Potřebujete poradit o vytápění nebo máte další dotazy v oboru energetika a stavebnictví napište nám na info@energouspory.cz nebo vložte jako komentář níže.

Bezplatně zodpovíme Vaše dotazy v oblasti vytápění, energetických úspor, izolací a zateplení (bytového domu, fasád, stropu, podkroví a střech). Zvažujete nákup nového kotle, rádi Vám pomůžeme s jeho výběrem.

Potřebujete uspořit peníze za topení ve Vašem domě a nemáte přehled o dodavatelích energií, můžeme Vám pomoci s výběrem vhodného dodavatele energie. Nevíte si rady se vhodným izolačním materiálem u fasády Vašeho domu? Pracujeme v oboru energetika a stavebnictví více než 25 let, máme hodně zkušeností.

2 komentáře u „Poradna o vytápění“

 1. Dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda je možné kombinovat vytápění s kotlem na plyn a současně mít připojen kotel na peletky?

  1. Dobrý den,
   ano principiálně to možné je, tedy systém bude fungovat, doporučujeme pro naprostou většinu případů paralelní zapojení do systému. Je však nutné zkontrolovat výstupní teploty jak plynového, tak peletkového kotle. Najdete je v dokladech každého z kotlů, nejdůležitější jsou údaje: maximální provozní teplota a doporučená (optimální z hlediska výkonu a spotřeby) teplota. Pokud budou s rozdílem +-5°C stejné, je tato soustava plně funkční..

   Pozor však z tohoto pohledu na zapojení plynového kotle kondenzačního. Vzhledem k nízkým provozním teplotám daným principem tohoto typu kotle je třeba překontrolovat celou topnou soustavu. Zde je možno uvažovat spíše o sériovém řazení s peletkovým kotlem, ale i tak to nemusí být dobré řešení.

   Určitě doporučuji konzultovat tu konkrétní soustavu (domovní topení), ještě před připojením druhého kotle, na místě s odborníkem.

   Pavel Sláma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *